Liselerde Devamsızlık Kaç Gün

27 Nisan 2014

Dikkat: Bu yazı 2013-2014 dönemini kapsamaktadır ve liselerde devamsızlık hakkı, geç gelme, rapor ve heyet raporu gibi başlıkları içerir. Sormak istediğiniz soru varsa konunun sonunki yorum alanından  sorabilirsiniz.

Not: İçerik  tamamen yönetmelikten alınarak oluşturulmuştur.(duyum, yorum içermez)

Soru: Kaç ders geç gelirsem devamsızlıktan sayılır? Cevap: Birinci ders saati dışındaki geç gelmeler devamsızlıktan sayılır.

Soru: Kaç ders gelmezsem tam gün devamsız sayılırım? Cevap: Günlük toplam ders saatinin yarısından fazla derse gelmeyenlerin devamsızlığı bir gün, diğer devamsızlıklar ise yarım gün sayılır.

Soru: Toplam devamsızlık kaç gün? Cevap: Devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplamda 45 günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılır.   Not: Yani rapor falan hepsi toplam 45 günü aşmamalı.

***Ayrıca MEB 45’den taviz verilmemesi için bir de yazı yayınlamıştır. İlgili yazıda: İlgi yazıda “Orta Öğretim Kurumları Yönetmeliğinin 36. maddesinin 3. ve 5. fıkraları birlikte değerlendirildiğinde, toplam 45 günü aşmamak kaydıyla faaliyetler dışındaki her türlü izin, rapor ve benzeri mazeretler özürlü devamsızlık kapsamında değerlendirilmekte olup bu sürenin istisnası bulunmamaktadır.” açıklamasında bulunuldu. orijinal hali bkz.

Soru: Heyet raporu devamsızlıktan sayılır mı yani heyet raporu alsam kaç gün devamsızlık yapabilirim? Cevap: Genelge yayınlanır yakında bekliyoruz…

 

Ayrıca yönetmelikten bakabilirsiniz.

KPSS Makaleleri - (pdf)

Bu konu içerisinde pdf halinde derlenmiş kpss makalelerini bulabilirsiniz. Hızlı arama için ctrl+f ile arama yapabilirsiniz. Akvaryum Tek...… Devamını oku

E-okul , mebbis fotoğraf Küçültme Programı

10 October 2014 tarihinde yayınlandı.