Okul Deneyimi Dersi Staj Raporu Örnekleri

21 Ocak 2012

Eğitim fakültesi öğrencilerinin 3. sınıf ve 4. sınıfta yaptıkları staj hakkında rapor tutmaları gerekmektedir ve bu ders çerçevesinde ortalama 14 hafta staj yapılır ve de 14 hafta boyunca öğretmen adayları gözlemler yaparlar bu gözlemlerini hafta hafta rapor haline getirmeleri gerekmektedir.

Bu yazımızda sizlere örnek teşkil etmesi için hafta hafta raporları hafta hafta vereceğiz (yazının sonundan indirebilirsiniz.)

Raporlar genel itibari ile şu başlıkları içerir ve bunları tamamını sitemizden indirebilirsiniz. Raporlar 3. ve 4. sınıf karışık haldedir.

Ayrıca arkadaşlarımız tarafından çokça soruluyor bu raporlar tüm bölümler için geçerli mi diye hemen cevap verelim, bu raporlar sınıf öğretmenliği bölümü öğrencileri tarafından hazırlanmıştır ama tüm bölümlerle kullanılabilir çünkü hemen hemen tüm bölümler bu okul deneyimi dersi çerçevesinde aynı başlıklara göre hareket etmektedir. Yani konu başlıkları aynı. Kısaca bu raporlar ilköğretim matematik, BÖTE, okul öncesi, Türkçe, sosyal bilgiler, Fen bilgisi öğretmenliğinde vb… okuyan tüm arkadaşlarımıza hitap etmektedir.

  • ETKİNLİK 1: Öğretmenin okuldaki bir günü
  • Etkinlik 2: Öğrencinin okuldaki bir günü
  • Etkinlik 3: Bir öğrencinin incelenmesi
  • Etkinlik 4: Derslerin gözlemlenmesi
  • Etkinlik 5 : Ders yönetimi ve sınıf kontrolü
  • Etkinlik 6: Soru sormayı gözlemleme
  • Etkinlik 7: Okuldaki araç gereç ve yazılı kaynaklar

Okul deneyimi staj raporları tamamını indir

KPSS Makaleleri - (pdf)

Bu konu içerisinde pdf halinde derlenmiş kpss makalelerini bulabilirsiniz. Hızlı arama için ctrl+f ile arama yapabilirsiniz. Akvaryum Tek...… Devamını oku

E-okul , mebbis fotoğraf Küçültme Programı

10 October 2014 tarihinde yayınlandı.