Okul deneyimi dersi için hafta hafta hazırlanmış staj raporudur. Bu rapor özellikle sınıf öğretmenliği alanı için hazırlanmış fakat. Diğer alanlarda bu rapordan faydalanabilir çünkü genel olarak  okul deneyimi derslerinin konu başlıkları aynıdır.  Dosya içinde hafta hafta tüm başlıklar vardır.

Devamını oku --->>

Gelişimde önemli olabilecek değişkenler arasındaki ilişkilerin saptanmasıdır. Enlemesine (kesitsel) ve uzunlamasına (boylamsal) olmak üzere iki şekilde gerçekleştirilebilir.

Devamını oku --->>

Geniş konuları bileşenlerine ayırarak incelenebilir ve önceliklendirilebilir hale getirmeye yarayan analitik (çözümsel) bir araçtır. Verilen konu başlığıyla ilgili yeni alt başlıklar oluşturabilmek için bir düşünce üretim aracıdır. (Lotus çizelgesinde görüşler bir çiçek gibi açılır) Yazılan 8 yeni alt başlık, orijinal konuyla ilgili olmasına rağmen kendi başlarına da incelenebilir konulardır. Öğrenciye bağlı olarak çizelgede sürekli genişletilebilir. 64 ten fazla kare oluşturulabileceği gibi 8 den az kare de oluşturulabilir. Görsel bir araçtır. Öğrencilerin ürettikleri görüşlerin görsel olarak sunulmasını sağlar.

Devamını oku --->>

Bu yazı banka hesap kapatma dilekçe hakkında bilgi verir. Son zamanlarda açık olan hesaplardan işletim ücreti vs. gibi  alınmasından dolayı hesabınızı tamamen kapatmanız gerekmektedir. Bu işlem için aşağıda bulunan banka hesap kapatma dilekçesi örneğini doldurup ilgili bankanın herhangi bir şubesine elden vermeniz yeterli olacaktır. 

Devamını oku --->>

Dikkat: Bu yazı 2013-2014 dönemini kapsamaktadır ve liselerde devamsızlık hakkı, geç gelme, rapor ve heyet raporu gibi başlıkları içerir. Sormak istediğiniz soru varsa konunun sonunki yorum alanından  sorabilirsiniz.

Devamını oku --->>