Ehliyet İçin Nasıl Randevu Alınır?

yorumsuz
127


Önceden her ilin ayrı randevu sayfası bulunuyordu. Türkiye genelinde bütün randevular buraya tıklanarak alınacaktır. Randevu alabilmeniz için öncelikle randevu alacağınız ili seçmeniz gerekiyor. İli seçtikten sonra randevu veren İlçe Emniyet Müdürlükleri görünecek size göre boş kontenjanı olan ve size uygun İlçe Emniyet Müdürlüğünü seçiniz. Randevu tarihi ve boş saati belirleyip tıkladığınız zaman açılan ekranda kimlik bilgilerini, cep telefonu numarası, mail adresini giriniz ve randevunuzu onaylatın.

Bilgilerinizi girdikten sonra sistem sizin mailinize onaylama linki yollayacaktır. Mailinize gelen onay linkine tıkladığınız zaman sizi yeni bir sayfaya yönlendirerek sizden tekrar TC kimlik numaranızı isteyecek. TC kimlik bilgilerinizi girip “Onaylıyorum” butonuna tıkladığınız zaman randevu işleminiz onaylanmış olmaktadır. Sistem size verdiği referans kodunu mutlaka bir yere yazın. Bu kodla EGM sayfası üzerinde ehliyet randevu sorgulama yaparak randevunuzun doğru olduğunu teyit edebilirsiniz. Mail ve telefon bilgilerinizi hatasız girmeniz gerekmektedir.

Emniyet Randevu Nasıl İptal Edilir?

Ehliyet randevu iptal buradan “Randevu iptal” butonuna tıklayarak TC kimlik numaranızı ve referans kodunu girerek “iptal” yazan butona tıklarsanız randevunuz iptal edilecektir. Eğer randevu aldıysanız gitmeniz gerekir gidemeyecekseniz randevunuzu iptal etmeniz gerekmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 1 Ağustos 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın