Ehliyet Sınavında Kalanların Yapması Gerekenler?

yorumsuz
161


Ehliyet sınavı teorik ve direksiyon sınavlarından oluşan iki aşamalı olan bir sınavdır. Öncelikle teorik sınava sonrasında ise direksiyon sınavına gireceksiniz. Her iki sınavdan da başarısız olmanız halinde yapmanız gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Teorik Ehliyet Sınavından Kalan adaylar Ne Yapacak?

2017 yılında yapılan ehliyet sınavlarında sürücü adaylarına 4 sınav hakkı vardır. Sınav döneminde sınava mazeretsiz giren bir aday bir hakkını kullanmıştır. Bir sınavdan başarısız olmanız halinde bir sonraki sınav için tekrar sınav harç ücreti yatırmanız gerekir. 4 sınav hakkında da başarısız olmanız halinde sürücü kursuna tekrar gitmeniz gerekmektedir.

Direksiyon Sınavından Kalan Adaylar Ne Yapacak?

Direksiyon sınavına girebilmek için öncelikle teorik sınavdan başarılı olmanız gereklidir. Bir sürücü adayının teorik sınavda olduğu gibi 4 kez direksiyon sınavına girme hakkı bulunmaktadır. Gireceği her sınav için kursiyer tekrar sınav harç ücretini ve 2 ders saati direksiyon ders ücretini yeniden ödemelidir. 4 sınav hakkında da başarısız olan bir aday teorik sınavlardan farklı olarak sadece direksiyon eğitim ücretini kursa ödeyerek yeniden 4 sınav hakkı elde etmiş olur.

Ehliyet Sınavına Kaç Kez Girebilirim? Tıklayınız… 

Elektronik Ehliyet Sınavından Kaldım Ne Yapmam Gerekir?

Elektronik ehliyet sınavına giren adaylar içinde yukarda sayılan aynı kurallar geçerlidir. Elektronik Ehliyet Sınavı hakkında bilgi almak için aşağıda ki yazımızı inceleyiniz.

Elektronik Ehliyet Sınavı Başvuruları İşlemleri nelerdir? Tıklayınız…

Ehliyet Sınavından Kaldım Tekrar Ücret Ödeyecek Miyim?

Girdiği ehliyet sınavlarından kalan aday bir sonraki sınava girmek için tekrar ücret ödemelidir. Toplamda 4 sınav hakkını da kullanan aday her girdiği sınav için 70 TL teorik sınav ücretini ödemelidir.

Girdiği direksiyon sınavlarında kalan bir aday sınav ücretini ödemenin yanında kursundan alacağı 2 saatlik eğitiminin de ücretini de ödeyecektir. Söz konusu bu 2 ders saatini resmi olarak alacak ve her halükarda sürücü kursunuza 2 ders saatinin ücretini ödeyeceksiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 1 Ağustos 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın