kpss


KPSS Makaleleri – (pdf)

KPSS Makaleleri – (pdf)

Bu konu içerisinde pdf halinde derlenmiş kpss makalelerini bulabilirsiniz. Hızlı arama için ctrl+f ile arama yapabilirsiniz. Akvaryum Tekniği   ..
Arşiv11 Mart 2015
Önemli Konular Kısayolları

Önemli Konular Kısayolları

Sitemizdeki Önemli Konuların kısayolları.  Klavyenizden CTRL+f  tuşu ile arama yaparak hızlıca bulabilirsiniz. tutanak örneği (57) belirtke tablosu (44) bit ly (36) resimli deyimler (36) yapılandırılmış..
Arşiv27 Ekim 2014
Okullarda Yıl Sonu İş ve İşlemleri

Okullarda Yıl Sonu İş ve İşlemleri

Okullarda Yıl Sonu İş ve İşlemleri yıl sonunda neler yapılması gerekiyor hepsi yer almaktadır. resimlerin büyük hali için üzerine tıklayınız. . . . ...
Arşiv1 Haziran 2014
Refleksler

Refleksler

Eğitim Bilimlerinde kullanılan refleksler konusunu içerir. Refleksler: Refleksler istemsiz ve bilinçsiz motor davranışlardır. Orta beyin ve omurilik tarafından yönetilir. İnsanlar doğum anında iki tür refleksle dünyaya..
Arşiv, KPSS Eğitim Bilimleri Konuları24 Mayıs 2014
GELİŞİMİN İLKELERİ

GELİŞİMİN İLKELERİ

Gelişim düzenli ve sıralı ilkelere sahiptir. Bu sıralar aşağıda yer almaktadır bunlardan bazılarını ise detaylandıracağız. Gelişimde belli yönler vardır. Gelişim süreklidir, birikimlidir ve belirli aşamalarda..
Arşiv, KPSS Eğitim Bilimleri Konuları21 Mayıs 2014
Resimli Deyimler

Resimli Deyimler

Bu içerik resimlerle deyimler ve deyimlerin anlatımı üzerinde durmaktadır. Aşağıda bir çok deyimi ve resimlerini bulabilirsiniz. Resimlerle deyim sayfasında olamayan ve sizin istediğiniz deyim varsa aşağıdaki..
Arşiv17 Mayıs 2014
Okul Deneyimi Dersi Staj Raporu

Okul Deneyimi Dersi Staj Raporu

Okul deneyimi dersi için hafta hafta hazırlanmış staj raporudur. Bu rapor özellikle sınıf öğretmenliği alanı için hazırlanmış fakat. Diğer alanlarda bu rapordan faydalanabilir çünkü genel..
Arşiv10 Mayıs 2014
Betimsel Yöntem

Betimsel Yöntem

Gelişimde önemli olabilecek değişkenler arasındaki ilişkilerin saptanmasıdır. Enlemesine (kesitsel) ve uzunlamasına (boylamsal) olmak üzere iki şekilde gerçekleştirilebilir. Enlemesine (kesitsel) araştırmalar: Gelişimsel özelliklerin farklı gruplar açısından..
Arşiv, KPSS Eğitim Bilimleri Konuları9 Mayıs 2014
Lotus Çizelgesi

Lotus Çizelgesi

Geniş konuları bileşenlerine ayırarak incelenebilir ve önceliklendirilebilir hale getirmeye yarayan analitik (çözümsel) bir araçtır. Verilen konu başlığıyla ilgili yeni alt başlıklar oluşturabilmek için bir düşünce..
Arşiv, KPSS Eğitim Bilimleri Konuları2 Mayıs 2014