5. Sınıfa Kayıtlar Nasıl Yapılacak?

yorumsuz
2.204


Son günlerde 5. sınıf kayıtları nasıl olacak sorusu birçok kişi tarafından mail aracılığı ile bizlere sorulmuştur bu soruya cevabı aslında MEB 4+4+4 kitapçığının 17. sorusunda  vermiştir. İlgili soruyu aynen aşağıya yazıyoruz.

MEB’in cevabından da anlaşıldığı gibi kayıtlar için siz veliler herhangi bir işlem yapmayacaksınız e-okul aracılığı ile otomatik olarak yapılacaktır.

NOT: Yalnız bir ayrıntı var ki o da çocuğunu  imam hatip ortaokullarına kayıt yaptırmak isteyen veliler kayıtlarını kendileri yaptıracaktır. (Eğer siz de çocuğunuzu imam hatip okuluna göndermek istiyorsanız size yakın ortaokula giderek bilgi almanızda fayda var.)

SORU 17: İlkokullardan ortaokullara kayıt nasıl olacak? CEVAP 17: 2011 – 2012 eğitim ve öğretim yılında ilköğretim 4. sınıfta okuyan ve bir üst sınıfa geçen öğrencilerin 2012 – 2013 eğitim ve öğretim yılında ortaokul 1. (5.) sınıfa kayıtları e-okul sistemi üzerinden merkezi olarak yapılacaktır. Yani eğitim bölgelerinde ilkokul ve ortaokul olarak belirlenen okullara kayıt sistemi sadece ilkokullara yeni kayıt olacak 1. sınıflar ile ortaokullarda 5. sınıf öğrencilerinin tamamı için e-okul sisteminden yapılacaktır. Ancak 2012 – 2013 eğitim ve öğretim yılında eğitim öğretime başlamış olan imam hatip ortaokulları varsa bu okullara devam etmek isteyen 5. sınıf öğrencilerinin kayıtları velileri tarafından bu okullara yapılacaktır. Dolayısıyla bu çocukların imam hatip ortaokullarına kayıtları yapıldığında e-okul sisteminden kaydının yapıldığı ortaokuldan kaydı düşülecektir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+Eklenme Tarihi: 2 Temmuz 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın