Okul Deneyimi Dersi Staj Raporu Örnekleri

2 yorum
50.554


Eğitim fakültesi öğrencilerinin 3. sınıf ve 4. sınıfta yaptıkları staj hakkında rapor tutmaları gerekmektedir ve bu ders çerçevesinde ortalama 14 hafta staj yapılır ve de 14 hafta boyunca öğretmen adayları gözlemler yaparlar bu gözlemlerini hafta hafta rapor haline getirmeleri gerekmektedir.

 

Bu yazımızda  sizlere örnek teşkil etmesi için hafta hafta raporları hafta hafta vereceğiz (yazının sonundan indirebilirsiniz.)

 

Raporlar genel itibari ile şu başlıkları içerir ve bunları tamamını sitemizden indirebilirsiniz. Raporlar 3. ve 4. sınıf karışık haldedir.

 

Ayrıca arkadaşlarımız tarafından çokça soruluyor bu raporlar tüm bölümler için geçerli mi diye hemen cevap verelim, bu raporlar sınıf öğretmenliği bölümü öğrencileri tarafından hazırlanmıştır ama tüm bölümlerle kullanılabilir çünkü hemen hemen tüm bölümler bu okul deneyimi dersi çerçevesinde aynı başlıklara göre hareket etmektedir. Yani konu başlıkları aynı. Kısaca bu raporlar  ilköğretim matematik, BÖTE, okul öncesi, Türkçe, sosyal bilgiler, Fen bilgisi öğretmenliğinde vb…  okuyan tüm arkadaşlarımıza hitap etmektedir.
ETKİNLİK 1: Öğretmenin okuldaki bir günü
Etkinlik 2: Öğrencinin okuldaki bir günü
Etkinlik 3: Bir öğrencinin incelenmesi
Etkinlik 4: Derslerin gözlemlenmesi
Etkinlik 5 : Ders yönetimi ve sınıf kontrolü
Etkinlik 6: Soru sormayı gözlemleme
Etkinlik 7: Okuldaki araç gereç ve yazılı kaynaklar

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Etiketler: , , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 21 Ocak 2012

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Okul Deneyimi Dersi Staj Raporu Örnekleri (2 Yorum)