Başarının sırrı kişinin kendi hedefine odaklanmasıdır

yorumsuz
936


“Bir şeyi başarmak istiyorsanız, öncelikle hedefinize odaklanın ve onu başarmaya çalışın.”

Çarşamba Sakarya ve Anafen Dershaneleri’nin ortaklaşa düzenlediği “Başarının Sırları -Sınav Öncesi Moral ve Motivasyon” konulu konferans, Cemil Şensoy Kültür Merkezi’nde yapıldı. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği programa konuşmacı olarak katılan Eğitimci-Yazar Ziya Baran, yaklaşan sınav öncesinde öğrencilere özgüven ve moral verdi.

Sınavlara hazırlanan öğrencilerin stres, televizyon,internet ve cep telefonundan uzak durmaları gerektiğini belirten Ziya Baran, yapılan araştırmaların kitap okuyarak hazırlanan öğrencilerin sınavlarda daha başarılı olduğunu ifade etti. Her gün mutlaka kitap okunması gerektiğini kaydeden Baran, “Her gün az da olsa mutlaka kitap okuyalım. 15 dakika kitap okumak kadar beyni geliştiren bir şey bilmiyorum. Biz cep telefonumuzu almadan nasıl evden dışarı çıkmıyorsak, Japonlar ise kitap almadan evlerinden dışarı çıkmıyorlar.

Liderlerin en belirgin özelliklerinden biri de kitap okumaktır.

Televizyona Almanlar aptal kutusu diyorlar, çünkü 2 saat televizyon seyreden kişinin beyni aptallaşır, zihni tembelleşir.Mümkün mertebe tv, bilgisayar, cep telefonlarına özellikle sınavlara hazırlanırken bunlardan uzak durmaya çalışalım.

Fakirliği ve başarısızlığı yenmenin çaresi çok okumaktan geçiyor. Başarılı insanların hayatlarını okuyalım. Kendimize örnek almaya çalışalım. Göreceksiniz hayatınız değişecek, başarıyı yakalayacaksınız.

 

Ders çalışırken başarıyı ve sonrasını hayal edin, ona göre çalışın. Tüm şampiyonların en bariz özelliği sürekli ve sıkı çalışmalarıdır.

Dua’nın gücüne inanın ve başaramadığınız şeyler için dua edin.” şeklinde konuştu.
Çarşamba Sakarya Dershanesi Müdürü Birol Şahin ve Anafen Dershanesi Müdürü Mehmet Mercan, yıl içinde sık sık motive programları düzenlediklerini ve öğrencilerin bu tür programlardan olumlu yönde etkilendiklerini söyledi.
Samanyolu Haber

//

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 8 Aralık 2011

Konu hakkında yorumunuzu yazın