341 kontenjan ve Sınıf Öğretmenliğinin Son durumu

3 yorum
1.178


Evet MEB getirmiş olduğu 4+4+4 sistemi ile sınıf öğretmenliği olayını ortalama 7-8 yıl durdurmuştur ve bunu da Eylül 2012 ataması ile 341 kontenjan ile teyit etmiştir. Bu yazı aynı zamanda sınıf öğretmenliği alanını tercih edecekler için rehber amaçlıdır. Gelecek senelerde sınıf öğretmenlerinin durumu.

Peki Süreç Bundan Sonra Nasıl İşleyecek

Bundan sonra ortalama 8 yıl sınıf öğretmenliği bölümü kendine gelemez süreç şöyle işler en az 2-3  yıl kontenjanlar bu tarzda üç haneli olacak gibi görünüyor sadece bu olay 3 yıl sonra bitse ona da şükür ama ne yazık ki 3 yıl boyunca 1000’in altında atama yapılması demek bu süre zaafında ortalamama 60 ile 80 bin birikme demektir ki bundan sonra atamalar 1000’in üzerine çıksa bile bu kezde birikmeler sıkıntı çıkaracaktır.

 

Sosyal Medyadan Yansımalar

341 kontenjanın ardından sosyal medya da yer yerinden oynadı, sınıf öğretmenleri bakanlığa yürüme etkinliği yapmayı planlıyor ama hiç mi hiç etkili olamayacakları kesin çünkü zamanında (en yakını 2012 şubat) bu türden etkinlikler oldukça fazla yapıldı etkinliklere en az katılımı sınıf öğretmenleri yaptı çünkü zaten biz 73-74 lerle atanıyoruz ne gerek var bu tür etkinliklere denildi ve olay buraya geldi.
Kısacası şuçun büyük çoğunluğu öğretmenlerin kendisindedir bakınız PDR bölümü mezunları alan dışı atama oldu diye neredeyse uluslar arası sorun haline getirdiler haklıydılarda ama sınıf öğretmenleri ne yaptı …..  

Öğretmenler hiç boşuna ağlayıp sızlamasın suçun çoğunluğu kendilerindedir.

Sosyal Medyadan Yansımalar

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 1 Eylül 2012

Konu hakkında yorumunuzu yazın

341 kontenjan ve Sınıf Öğretmenliğinin Son durumu (3 Yorum)

  1. ANNE BABALAR ÇOCUKLARIMIZIN YANINDA OLALIM EVET HAKLARI YENDİ BAŞBAKANA YAZALIM ÖĞRETMEN ÇOCUKLARIMIZIN HAKKINI İSTİYELİM