Aday Memur iken Askere gidilebilir mi?

yorumsuz
256


Memurlukta(öğretmenlik) aday iken yani asaleti tasdik almadan askerliğe gidilebilir mi?

– Evet gidilebilir ilgili madde MEB mevzuat bankasından aynen alıntıdır.

 

BEŞİNCİ KISIM

Askerlik Hali

Madde 23 – Aday memurların askerlik hizmeti ile ilgili hususlar,1111 sayılı Askerlik Kanununun 35 nci maddesi (E) ve (F) fıkraları gözönünde bulundurularak kurumlarınca belirlenir.

Aday memurların adaylık süresi içinde silah altına alınmaları durumunda tamamlanamayan eğitimleri terhislerinden sonra müracaatlarını takip eden durumlarına uygun ilk eğitim grubuna dahil edilerek tamamlattırılır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 13 Ocak 2012

Konu hakkında yorumunuzu yazın