AŞKA DAİR – İskender Pala’dan

4 yorum
1.023


Evet bu yazımız İskender PALA’nın son kitabı olan Aşka Dair üzerine kitabın adını 4Eylül 2012 tarihinde öğrendik ve elimize ulaşması için sabırsızlıkla bekliyoruz, bakalım PALA daha önceki kitaplarında olduğu gibi bizleri bir kez daha hayran bıraka bilecek  mi?

şimdi sizleri kitap hakkında bilgi edinmeniz için  PALA asistanı tarafından yayınlanan kısa yazı ile baş başa bırakıyoruz.

 

”Aşkın başlangıcı ‘görme’, sonucu ‘bakma’dır. İlk görüş anında başlayan ilginin sırasıyla sevgiye, bağlılığa, kalbin erimesine, tutkuya, özleme ve nihayet aşka dönüşmesinin bir tek gayesi vardır; sevilenin yüzüne bakabilmek, o ilk görüş anının lezzetini ve hazzını derece derece artırarak kemale erdirebilmek.

Görmekten bakma derecesine yükselebilmek için aşkın binbir türlü tecellisi, sayısız çile durağı, firkat, hicran ve hasrete adanmış elemleri vardır ki, bunların her biri âşıkı kabalıklarından yontar, ruhunu arıtıp billurlaştırır ve en son noktada doya doya ‘bakma’ eylemi için onu hazırlayıp sevgili huzuruna çıkartır.
Aşkın ‘bakma’dan sonraki durağı ‘tapma’; yani sevenin sevilene kul olmasıdır.”

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 4 Eylül 2012

Konu hakkında yorumunuzu yazın

AŞKA DAİR – İskender Pala’dan (4 Yorum)