EBA Test Yayınına Başladı (Eğitim Bilişim Ağı)

yorumsuz
1.554


Daha önceki konularımızdan birinde EBA sisteminin tanıtımını yapmıştık ve yayına alınmasını sabırsızlıkla beklemiştik ve sonunda EBA beta yayına başladı.

Sitem tasarım olarak güzel hoş ve sade renkler kullanılarak yapılmış açıkçası beklediğimizin üzerinde bir iş çıkarılmış tasarım konusunda. Manşet sitemi son derece işlevsel. Anasayfada listelenen haberlerin listeleniş şekli işlevsellik ve takip kolaylığı açısından pek sağlıklı olduğu söylenemez.  Kategori içleri yine aynı şekilde gayet güzel ama bizce kategorilerdeki menüler açılır menü şeklinde olsa daha yerinde olurdu.

* soru-cevap modülü oldukça işlevsel bir modül olmuş ve eminim öğretmenlerin işine çok yarayacak bir modül olacaktır.

* Forum modülü açıkçası pek iç açıcı değil zira hazırcılığa kaçmışlar oysa kendileri bir yazılım yapsalardı daha özgün olmuş olurdu.

* Ayrıca belirtmeliyiz ki sitem gerçekten tasarım olarak oldukça başarılı.

Sitemde olması gerekenler dediklerimiz

* sistemde RSS teknolojisi kullanılarak son derece verimli hale getirilebilir. Kişiler  konulara rss ile abone olabilmeli ve abone oldukları rss kategorilerinin yeni beslenmelerini kendi kişisel sayfalarından takip etme imkanları olmalı   (google reader tarzı)  zira eğer dediğimiz şekilde olursa okuduğumuz ve okumadığımız haberleri, içerikleri daha kolay takip edebiliriz.

Sistemde gözümüze çarpan hatalar

* Sitem ilk dakikalardan hata verdi . Mebbis şifreniz  “+” karekteri içeriyorsa sisteme giremiyorsunuz.

 

http://www.eba.gov.tr

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 2 Nisan 2012

Konu hakkında yorumunuzu yazın