Göğüs küçültme ankara

yorumsuz
838


 

1.operasyon ağrılı mıdır? Göğüs küçültme ankara çok ağrılı bir operasyon değildir.Operasyon sonrası dikiş hatlarında gerginlik ve ağrı hissedebilirsiniz. Hastanede kalınan sürede ağrı kesicilerin etkisi ile bu fazla hissedilmeyecektir.

2. komplikasyonlar nelerdir? Kanama her operasyon sonrası olabilir. Operasyon sonrası dren konulduğu için bu olasılık düşüktür.enfeksiyonlar olabilir. En sık görülen sorun t izli operasyonlarda t bölgesinde küçük açılmalardır. Bu genelde kısa sürede iyileşir.

3.Ne kadar süre özel sütyen giymeli yim? Sonrasında yaklaşık 2 ay özel sütyen giymeniz istenir .sütyenin telleri olmamalıdır. Dikiş hatlarına basması istenmez.7

4.İz kalır mı?operasyondan sonra kesi yapılan alanlarda izler kalacaktır. Yara iyileşmesi kişiye özeldir. Bunun unutulmaması gerekir. Ama genel olarak göğüs küçültme sonrası belirli bir süre sonrası izler kişileri rahatsız etmez.

5.Günlük hayata ne zaman dönebilirim?genel olarak bu kişiler arasında farklıdır ama yaklaşık 3-7 gün arasında günlük hayata dönüş olur.

6. Çıkarılan meme dokuları ne olur?çıkarılan dokular patolojik incelemeye gider.

7. Meme başında his kaybı olur mu? Meme başı hissinizi korumak için bazı cerrahi teknikler uygulansada meme başında his kaybı olabilir. Bu geçici ya da kalıcı olabilir.

8. Sonrasında emzirebilir miyim? Hem evet hem hayır. Durumunuz bunun en önemli belirleyicisidir. Çıkarılan doku miktarına göre genelde operasyon öncesi bir şeyler söylensede bunun sonucunu öncesinde tam olarak söylemek zordur.

Kaynak: estetik cerrahi ankara

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 3 Mart 2015

Konu hakkında yorumunuzu yazın