Dikkat aşağıdaki yazı geçerliliğini yitirmiş konunun geçerli ve güncel halini  liselerde devamsızlık hakkı kaç gün adlı makaleden okuyabilirsiniz.

 

 

 

Evet bir arkadaşımız soru sormuş soru aynen aşağıdaki gibi.

Soru: Heyet raporu bu 45 güne dahil mi yani heyet raporu alırsam 50 gün devamsızlık yaparsam sınıfta kalır mıyım acil cevaplar mısınız?

Cevap: Hayır kalmazsınız cevap bu kadar kısa ve net neye dayanıyorsunuz diyecek olursanız dayanak aşağıda.

Bu konu için sınıf geçme yönetmeliğine bakmalıyız peki ne der bize sınıf geçme yönetmeliği.

Altıncı kısım, Geç Gelme, Devam-Devamsızlık d) (Değişik:20.5.2006/26173 RG) Doğal afet, yangın, sağlık kurulu raporuna dayalı uzun süreli tedaviyi gerektiren hastalık, göz altına alınma ve tutuklanma gibi nedenlerle özürlü ve özürsüz devamsızlık süresini aşan öğrenciler; 1) Özrünü belgelendirmek, 2) İki dönem notu almış bulunmak kaydıyla devam eden öğrenciler gibi işleme tabi tutulur. Orijinal hali #

 

Görüldüğü gibi sağlık kurulu (heyet ) raporuna dayalı öğrenciler devam eden öğrenciler gibi işleme tabi tutulur…Ama sınavlara girmek zorunluluğu vardır unutmayınız.

Önemli Not:  Bu yazı  13 mayıs 2013 tarihinde yazılmıştır. Eğer siz yazıyı 2013 yılı dışında bir yılda okuyorsanız güncelliğini yitirmiş olabilir lütfen yönetmeliğin güncel halini okuyunuz.